Чому важливий склад тканин?

І чи є плюси у синтетичних волокнах? Для початку, необхідно знати типи тканин. Існує кілька систем типізації, сьогодні я розповім про класифікацію…

І чи є плюси у синтетичних волокнах?

Для початку, необхідно знати типи тканин. Існує кілька систем типізації, сьогодні я розповім про класифікацію за складом тканини (а є ще за плетінням, призначенням, типом).

Виділяють 4 основні групи:

  1. Натуральні Для виготовлення матеріалу використовують волокна рослинного, мінерального або тваринного походження (натуральні тканини – льон, бавовна, шовк, вовна, альпака, ангора, байка, оксамит, денім, кашемір, сатин).
  2. Штучні Для виробництва тканини використовують перероблені природні речовини органічного (целюлоза, білок) або неорганічного (метал, скло) походження. Із штучних волокон роблять віскозу, ацетат, люрекс.
  3. Синтетичні Для отримання цих матеріалів застосовують полімери. Синтетичні тканини виробляють із полівінілхлориду, поліефіру, поліаміду, поліуретану, поліпропілену (акрил, поліестер, біфлекс).
  4. Змішані Такі вироби складаються з комбінації двох або більше видів сировини. Відомими представниками цієї групи є гіпюр, жаккард, креп, органза, тюль.

Враховуючи холодну пору року, детальніше опишу тканини, які нас зігріють і чудово впишуться в гардероб. Саме від складу залежить, чи буде вам тепло в цій речі, і як швидко вона покриється катишками.

Найтепліша і натуральна зимова тканина – це, звісно, вовна. Існує багато її видів. Основні, які використовуються для пошиття светрів, суконь, пальто, – ангора (з вовни кроликів), кашемір і мохер (з вовни кіз), альпака (з вовни лам).

Не купуйте вироби, що складаються тільки з акрилу, це волокно дуже щільне, важке і погано пропускає повітря. Тому в приміщенні в тканині з акрилом жарко, на вулиці – холодно.

Тканини зі 100% натуральним складом (вовна) досить примхливі в догляді і можуть швидко втратити форму (витягнутися), тому вимагають бережного догляду і зберігання (хімчистка).

Оптимальним вибором для холодної пори року є тканини, що мають у своєму складі вовну, віскозу, бавовну і трохи синтетики. Присутність синтетики допустиме в межах 10-20%. Це потрібно для того, щоб річ не зношувалася і добре тримала форму. Під час прання не линяла і не розтягувалася.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *